Online projecten-administratie en CRM-tool

Binnen een webportaal met AWS hosting

De vraag

Van Hove Energy Management liep tegen de grenzen van MS Access aan. Geen multi-user omgeving, geen portaal mogelijkheden, beperkte grafische functies en te veel tijd kwijt aan het zelf ontwikkelen. Het verzoek was om een online projecten-administratie per klant te ontwikkelen en gebouw met leestoegang voor klanten of energieleveranciers voor bepaalde gegevens ter vervanging van verouderde MS Access stand-alone applicatie.

De oplossing

Florijn heeft de verouderde MS Access database omgezet naar een webapplicatie. Alle MS Access functies zijn nu in de Cloud beschikbaar. Het is een online database portaal geworden waarin specifieke projectgegevens worden vastgelegd met flexibele rapportages en toegang voor derden. Er wordt momenteel gebruik gemaakt van agendering met actielijsten die aan interne medewerkers kunnen worden toegewezen met communicatie.

De voordelen van het ombouwen van MS Access naar een WebApplicatie:

  • super beveiligd,
  • AVG-proof,
  • inloggen door meerdere gebruikers zoals medewerkers, klanten en leveranciers,
  • inloggen vanaf alle denkbare locaties, wereldwijd,
  • niet meer zelf ontwikkelen, dus meer tijd over,
  • online support snel en beschikbaar.
Meer over maatwerk webapplicaties

Van Hove Energy Management

Van Hove Energy Management is een bedrijf gespecialiseerd in het optimaliseren van energieverbruik voor bedrijven en instellingen. Met een focus op energie-inkoop, monitoring en besparingsonderzoek, helpt Van Hove Energy Management organisaties hun ecologische voetafdruk te verkleinen en kosten te besparen. Hun diensten omvatten onder andere het uitvoeren van energiescans, het begeleiden van energiebesparende maatregelen en het bieden van realtime inzicht in energieverbruik via geavanceerde monitoringtools. Door hun expertise en innovatieve aanpak dragen ze bij aan een duurzamer en efficiënter energiebeheer.

 

 

Echt Verhaal, Echt Succes

Bij Van Hove Energy Management hebben we hun MS Access systeem omgezet naar een moderne webapplicatie. Hierdoor hebben ze nu een veilig online platform waar medewerkers, klanten en leveranciers wereldwijd toegang hebben tot projectgegevens. Het nieuwe systeem bespaart hen tijd, biedt flexibele rapportagemogelijkheden en zorgt voor een betere samenwerking. In deze video vertelt Erik-Jan meer over hun ervaring met onze oplossing en hoe het helpt efficiënter te werken.

 

Benieuwd wat we voor jou kunnen betekenen?

Neem vandaag nog contact op! We denken graag met je mee.

Of schakel direct met Martijn Wijnen

Directeur

Thumbnail